free bootstrap template

Virtute et Gratia ...... Kobiety - Amazonki - Damy - Historia - Sztuka - Pasja

Kobiety, Amazonki – Damy. To tak w trzech słowach można powiedzieć o członkiniach sekcji V & G. Połączone pasją jeździectwa i marzeniami o pięknych strojach, zapragnęły pokazać i przypomnieć światu, ile gracji i elegancji kryje się w damskim jeździectwie.
Nazwa sekcji oznacza siłę koni i grację amazonek. Celem grupy jest kultywowanie i propagowanie historii damskiego jeździectwa.
Mobirise

Kadryl

Amazonki V & G ubrane w stroje z przełomu epok przy dźwiękach muzyki, wykonują układ choreograficzny (kadryl).

Kadryl oryginalnie nie jest pokazem jeździeckim tylko salonowym tańcem z XVIII wieku, ulubionym tańcem Napoleona. Przypuszcza się, iż kadryl konny wywodzi się z tych samych czasów.
W zależności od układu choreograficznego oraz wielkości placu, który jest do naszej dyspozycji, w kadrylu bierze udział od 4 do 8 koni.

Stroje amazonek wzorowane są na oryginalnej garderobie dam z XVIII i XIX wieku.

Podkład muzyczny na pokazach dobrany jest adekwatnie do pory dnia oraz stroju amazonek, począwszy od nastrojowej muzyki poprzez lekkie znane motywy filmowe aż do utworów klasycznych kompozytorów.

Pokaz mody

Każda z amazonek, ubrana w barwny i piękny strój, odwzorowany zgodnie z XVII i XVIII - wiecznym katalogiem, przedstawia postać historyczną, która wpisała się w księgi pamięci chwalebnym lub zgoła innym zachowaniem.

W pokazach mody poza amazonkami kluczowa jest muzyka i narrator, który w ciekawy sposób opowiada historię każdej z przedstawianych postaci.

Nasze damy wcielają się w postaci min. Księżnej Devonshire, Marii Antoniny, Elżbiety Bawarskiej zwanej SISI, Hrabiny Cosel itd.

Mobirise